Zveme vás na již VI. ročník Konference o evangelizaci, který se uskuteční 15.–16. 11. 2024 v Pastoračním středisku v Praze-Dejvicích. Hosté konference budou Marcin Zieliński, Mons. Jan Graubner, P. Vojtěch Koukal, Pavol Strežo, Gedeon Worship a další.
Církev je tu proto, aby evangelizovala. Konference je určena především pro ty, kteří chtějí vycházet a hlásat evangelium. Jde o místo modlitby, setkání a povzbuzení se navzájem v evangelizační službě.
15.–16. 11. 2024
500 Kč/dospělý
200 Kč/student
200 Kč/kněz, řeholní osoba, pastorační pracovník
děti do 18 let mají vstup zdarma
Pastorační středisko,
Thákurova 676/3, Praha 6, Dejvice
Můžete se opět těšit na podnětné přednášky, duchovní program, workshopy a kulatý stůl. Z hostů zatím potvrdili účast: Pavol Strežo (SK), P. Vojtěch Koukal (Komunita Blahoslavenství), Rosťa Šerý (Projekt ON), Františkáni (misie), P. Kamil Obr (Farní evangelizační buňky), Komunita Chemin Neuf, Veronika Filipová (kurzy Alfa), Pavla Petrášková, Gedeon worship a další. Jména hostů budeme postupně doplňovat. Děkujeme všem za modlitby za toto dílo.
Jak dosáhnout průlomu – plodná evangelizace není o slovech, ale o moci. Co dělat, když se modlíš a sloužíš druhým, ale nevidíš výsledky ani moc Boží? Jaké jsou klíče k dosažení průlomu? Skrze svůj vlastní příběh nám Marcin přiblíží, jak vstoupil do příslibu uzdravení. Klíčem k tomu byla víra a vytrvalost.
Největším nepřítelem v našem duchovním životě podle sv. Terezy z Avily je sklíčenost. Jak se s tím vypořádat? Jak směle evangelizovat a nevyhořet?
Marcin Zieliński je polský evangelizátor a autor knih o křesťanství. Je známý svou charismatickou osobností a aktivním zapojením do duchovního života. S Ježíšem se setkal v roce 2007 a od té doby je aktivní ve službě Bohu. Cestuje po celém světě, účastní se konferencí, duchovních obnov a modlitebních setkání za uzdravení. Kromě své evangelizační služby je autorem několika knih, které se zabývají modlitbou a křesťanským životem. Jeho díla jsou ceněna pro jejich hloubku a schopnost oslovit široké publikum věřících.
Církev je tu pro lidi, kteří do ní ještě nepatří. Jak to ale vypadá v praxi? Co uděláme, když do kostela zavítá neznámý host? Jsme jako křesťané otevření vůči nově příchozím, nebo si chráníme to své, včetně místa v lavici?
Veronika Filipová je vedoucí České kanceláře kurzů Alfa. Žije v Praze, kde se pořádání Alfy a její propagaci věnuje již 20 let. Vystudovala náboženské nauky na KTF UK, sloužila mnoho let přímluvnou modlitbou a evangelizace je její srdcovka.
„Církev existuje proto, aby evangelizovala ….a mladí, kteří jsou součástí živé církve, jsou povoláni, aby se stali protagonisty evangelizace…aby byli světlem světa, protože se ve svém životě setkali s pravou láskou, s Ježíšem,…“ To jsou slova papežů směrem k evangelizaci a mladým lidem. Impulzy a povzbuzení máme, ale jak uvést ohlašování radostné zvěsti do praxe? Jak se spolčem mladých naplňovat toto naše povolání a sdílet zkušenost živé víry nejenom ve spolču, ale i mimo něj?
Rosťa Šerý s oblibou říká, že má doma čtyři poklady - ženy. Manželku a tři dcery. I když je povoláním ajťák, tak ve volném čase studuje teologii a zajímá se o vše, co učí katolická církev. Je vedoucím společenství Projekt ON a součástí národního týmu Charis. Dále ho můžete například potkat na křesťanském festivalu United, kde má na starosti modlitební službu. Workshop povede společně s mladými ze společenství Projekt ON.
Pedagogika „Next step“ jako osobní doprovázení mladých s cílem udělat osobní aktivní krok ve víře a způsob práce „Welcome To Paradise“: církev s otevřenými dveřmi a s bezpodmínečným přijetím VŠECH.
Luciano je brazilský kněz v komunitě Chemin Neuf, studoval v centru Sevres v Paříži, 20 let je misionářem mladých. Je spolutvůrcem festivalů Welcome To Paradise, působil v různých letech na světových dnech mladých.
Zakoušení Boha jako živého a jednajícího je velkou touhou lidí naší doby. V čase milosti, který žijeme, odpovídá Ježíš na modlitby své církve shromážděné ve společenstvích zcela mimořádným způsobem. Společenství se tak více než kdy před tím stávají nástrojem obnovy církve.
P. Vojtěch Koukal je představeným Komunity Blahoslavenství, národním koordinátorem Evangelizačních buněk a členem týmu Katolické charismatické obnovy. Rozvíjí vizi církve, která je otevřená světu a zaměřená na evangelizaci. V tomto duchu se věnuje formaci kněží a laiků.
P. Kamil Obr je knězem olomoucké arcidiecéze, působí ve Zlíně jako farář a děkan. Má mnoho zkušeností z evangelizačního působení mezi mladými a v práci se společenstvími. Při své kněžské službě naslouchá druhým, podporuje společenství i jednotlivce ke spolupráci a k rozvíjení jejich duchovních darů.
Spoločenstvo Novej Evanjelizácie
Městské misie převážně v sudetských městech, Světlo ve tmě, žebravé poutě bratří, doprovázení lidí bez domova i vězňů.
P. Jakub František Sadílek OFM je františkán, uvěřil v Ježíše ve 12letech při evangelizaci v Praze, kde i teď v komunitě žije. Spoluorganizuje městské misie, ekumenické modlitby a aktivity smíření. Má rád hory a kečup.
Šimon Růžička OFM je františkán a jáhen. Žije v Moravské Třebové, má na starost lidi bez domova v tamním klášteře. V řádu františkánů má na starost evangelizaci, organizuje žebravé poutě bratří.
Evangelium se dá žít v přátelství s těmi, kteří často opravdové kamarády vůbec nemají (lidmi bez domova, dětmi uprchlíků, seniory). Evangelizujeme se navzájem? Ano, i to jde – s věrností a nadějí se i ty nejodvážnější sny stávají realitou.
Kristina Koldinská vyučuje na Právnické fakultě UK, stála u zrodu Komunity Sant´Egidio v Praze, působí v ní od svých 20 let.
Jan Janda je v Komunitě Sant´Egidio 10 let, byl u vzniku služby mladých lidí chudým a živí se jako finanční manažer.
Jakou má hodnotu autentické svědectví a jak mohou být sociální sítě Božím nástrojem? Jak najít své místo ve světě sociálních sítí? Na tomto workshopu se společně zamyslíme, co je na tvorbě on-line důležité, zodpovíme palčivé otázky a budeme se sdílet o radostech a strastech této formy služby.
Pod instagramových profilem @kafcosesvatymi tvoří Klára Němcová (23) několik let obsah, ve kterém se snaží sdílet autenticky vztah s Bohem, propojovat lidi, a ptát se na otázky, které "tak nějak" všechny věřící trápí. Mimo jiné ji potěší káva a dobrá poezie.
Konferenci připravuje Komunita Blahoslavenství ve spolupráci s nadačním fondem Credo pod záštitou Arcibiskupství pražského. Na přípravě se podílí široký tým složený se zástupců různých společenství. Nahrávky z předchozích ročníků můžete najít níže:
8.00 – 9.00 registrace
9.00 – 9.30 modlitba chval /Gedeon Worship/
9.30 – 10.45 zahájení konference, kulatý stůl s hosty
10.45 – 11.15 přestávka
11.15 – 12.00 přednáška /Marcin Zieliński/
12.00 – 12.15 představení odpoledních workshopů
12.15 – 14.00 přestávka na oběd
14.00 – 15.20 workshopy
15.40 – 17.00 workshopy
17.00 – 17.30 přestávka
17.30 – 18.30 mše svatá – celebruje plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub
18.30 – 20.00 přestávka na večeři
20.00 – 21.30 modlitební večer
Gedeon Worship, Marcin Zieliński
21.30 závěr
9.00 – 9.30 modlitba chval
9.30 – 10.30 přednáška /Marcin Zieliński/
10.30 – 10.45 představení odpoledních workshopů
10.45 – 11.00 přestávka
11.00 – 12.00 mše sv. s arcibiskupem pražským
Mons. Janem Graubnerem
12.00 – 14.00 přestávka na oběd
14.00 – 15.20 workshopy
15.40 – 17.00 workshopy
17.00 – 17.30 přestávka
17.30 – 19.00 modlitební večer s Komunitou Blahoslavenství
s žehnáním zástupců místních a přítomných komunit
19.00 závěr konference
Ubytování pro účastníky nezajišťujeme.
V rámci přihlášky je možné objednat si stravu:
PÁTEK: oběd (klasická i bezlepková varianta) a večeře
SOBOTA: oběd (klasická i bezlepková varianta)
v případě dotazů se na nás obraťte na e-mailu strakova@credonadacnifond.cz