Evangelizace v Praze


aneb

Jarní kulturně-duchovní slavnosti

V Praze již poněkolikáté úspěšně proběhl „Misijní týden“, zvaný též „Jarní kulturně-duchovní slavnosti“, který organizovalo Misijní centrum Arcibiskupství pražského a Komunita Chemin Neuf spolecně s Apoštolskou církví, sborem Bez hranic. . Akce měla srozumitelně přiblížit Boha lidem dnešní společnosti, podat svědectví víry, naděje a lásky. Slavnosti probíhaly už potřetí na Náměstí Míru v Praze 2. Trvaly od pondělí 26.5. do čtvrtka 29.5. Kulturní program (hudba, divadlo, tanec) byl provázen duchovním slovem a osobními setkáními s lidmi.

Jarní kulturně-duchovní slavnosti 2011


Jarní kulturně-duchovní slavnosti 2011

Přijďte za kulturou i duchovním slovem

Už posedmé zaplaví letos v květnu náměstí Míru na Praze 2 kultura. Od pondělí 9. května do čtvrtka 12. května se zde vždy v odpoledních hodinách budou konat Jarní kulturně- duchovní slavnosti. Každý den od 15 do 18 hodin se tak na pódiu, náměstí i v kostele sv. Ludmily bude střídat divadlo s hudbou, tancem, či pantomimou s výstavami a duchovním slovem.

Leták evangelizace 2011


Obrázek

Fotogalerie z roku 2010


Fotografie z Evangelizace 2010 jsou na webu komunity Chemin Neuf.

Prosba o pomoc


Milí přátelé,

ve dnech 26.-29.4.2010 pořádá Komunita Chemin Neuf, Misijní centrum Arcibiskupství pražského, Evangelická církev metodistická a Apoštolská církev (Církev bez hranic) evangelizaci v Praze 2 na náměstí Míru. Program probíhá již pátým rokem, informace a fotky z minulých let uvádíme na stránkách www.evangelizace.cz. Chtěli bychom Vás pozvat ke spolupráci. Potřebujeme vaši pomoc v nejrůznějších oblastech při pořádání těchto tzv. Jarních kulturně duchovních slavností.

Program


Každý rok se program měnil v závislosti na místě a čase, v závislosti na tom, kdo se do evangelizace zapojil. Poslední tři roky slavnosti probíhaly na Náměstí Míru, samozřejmě s různými obměnami.

Hlavní program je vždy na náměstí, většinou na pódiu, kde se střídají vystoupení kapel se svědectvími ze života, duchovním slovem, pantomimou nebo divadlem. Na náměstí jsou také stánky s letáky, knížkami, CD, občerstvením a stánek s programem pro děti. Byla zde také výstava fotek z misií v Kongu nebo kreseb s křesťanskou tématikou. Součástí programu bývá také škola izraelských tanců.

V posledním roce bylo také v rámci slavností možno navštívit kostel svaté Ludmily a kavárnu na rohu Náměstí Míru, kde se konal doprovodný program. V kostele byly kromě mše sv. také koncerty pěveckých sborů a možnost duchovního rozhovoru, přímluvné modlitby či svátosti smíření.

V kavárně pak probíhaly večerní programy - prezentace křesťanské hudební scény, večer poezie a hudby, evangelizační večer s modlitbou pozvání Ježíše do osobního života. V jednotlivých sekcích si můžete prohlédnout program konkrétních ročníků, společně s plakáty a letáky, které byly pro tuto akci vytvořeny.

Program v roku 2006

Program v roku 2007

Program v roku 2008

Program v roku 2009

Fotogalerie


Pro ty kteří mají zájem, můžete si prohlédnout naši fotogalerii s fotkami z posledních tří ročníků, nebo fotogalerii starších fotek. Taky tady naleznete 25 min. sestřih z natáčení evangelizace 2008.

  • starší fotky
  • fotogalerie z roku 2006
  • fotogalerie z roku 2007
  • fotogalerie z roku 2008
  • fotogalerie z roku 2010
  • video sestřih z roku 2007

Fórum


Jelikož se fórum stalo neoddělitelnou součástí mnohých webu, hlavně těch které slouží k prezentaci různých akcí a lidé se na můžou na těch stránkách sdílet se svými názory, postřehy a vzpomínkami, přidali jsem tuhle možnost i na naše stánky.

V sekci Pravidla si nezapomeňte přečíst podmínky s kterými můžete přispívat do našeho fóra. Základem jsou pravidly slušného chování na internetu.

V sekci Seznam tém si můžete prohlédnout témata, které se na fóru vyskytují. Pomocí odkazů se můžete pohodlně přenést přímo na dané téma a nemusíte bloudit po celém fóru.

Kontakty


Jarní kulturně-duchovní slavnosti

Apolinářská 10, Praha 2
vedoucí : P. Kamil Novák
e-mail: mail@misie.cz
tel/fax : 224 920 598
mobil : 774 241 991
/

Sekretariát mládeže
e-mail: mladez@chemin-neuf.cz

Pro ty, kteří by se chtěli do evangelizace zapojit, můžou kontaktovat otce Kamila, nebo můžou napsat na
sekretariát mládeže, uvítáme každou volnou ruku.

Misijní centrum Arcibiskupství pražského

Komunita Chemin Neuf

Církev Bez hranic

Syndikovat obsah